fredag, august 31, 2012
Gjøremålsliste for hagehelg
Denne helgen skal jeg henge en del i hagen. Ikke bare min heller. Vi skal til Ramme Gård mamma og jeg! Og der skal jeg handle en masse økologiske kortreiste grønnsaker og honning. Også litt planter dah! ;)
Her er listen over det jeg skal gjøre denne helgen:
* Fjerne visne roser, rhododendron, Cosmos og erteblomster
* Beskjære rosene som ikke remonterer (bare litt)
* Luke rosebeddet
* Ta opp gulerøtter og rødbeter
* Ta opp Blå Kongo potetene
* Rigge opp varme i drivhuset slik at jeg kan hjelpe tomatene litt på tampen
* Legge ferdig kanter på trekantbeddet
* Rydde i hageredskap i boden
* Røre komposten
* Høste siste rest av sukkererter og hestebønner
* Sanke frø fra akeleier, bønner, tomater, revebjeller, kornblomst og andre klare frø jeg finner på veien.
* Telle over hvilke planter som skal inn på planterommet før frost
Gosh, ja dette blir visst ikke en hvilehelg....
:)
Her er en litten film om hvordan du kan plukke ut frø av dine tomater.
Jeg gjør det når jeg skal bruke dem i en salat :)
BBC svarer med en konkurrent til Downton Abbey
ITV har gjort det stooort med dramaserien Downton Abbey. Nå svarer altså BBC med den nye serien Parade´s End. Den sendes på BBC 2 på fredager. Seertallene på første episode var på over 3,5 millioner seere som gjør denne serien til den mest populære i BBC på en årrekke.
Jeg har sett den på min PC via Unblockus og nøt hvert sekund. Jeg kan vel kanskje innrømme at jeg har sett første episode 2 ganger.
Den andre episoden går ikveld og litt rødvin er innkjøpt i anledningen! :)
Benedict Cumberbatch (fra Bird song og Sherlock Holmes) spiller hovedrollen Christopher Tietjens og flere andre kjente navn er med.

Serien er basert på 4 bøker skrevet av Ford Madox Ford og de handler alle om Chrisophers liv.
Jeg har selv ikke lest bøkene, men håper på mange sesonger. Foreløpig er det 5 episoder og en sesong...
Den britiske pressen mener at Parade´s End er langt smartere og mer intelligent for et mer voksent publikum enn det Downton Abbey er. Jeg er vel ikke helt enig. Jeg synes kanskje rollene virker noe dypere. At de kanskje har litt flere egenskaper enn "snill eller slem", men jeg ser mange av de samme virkemidlene og plottene.
Men pytt sann!
Jeg elsker kosdymedrama og her får jeg i pose og sekk! Også med Benedict på toppen er jeg superhappy!
HBO er med å produserer og med deres kommende storsatsning i Norge tipper jeg at det ikke er lenge til denne serien er å se også her til lands.
Her er en trailer:
onsdag, august 22, 2012
Pasteller i hagen
Gosh så masse flott som blomstrer nå!
| Denne fine Agapanthusen har jeg klart å holde liv i, i 3 år. Ganske stolt! |
| Denne er så fin og målet er å ha masse av den og så vil jeg ha den gule og. |
| Vanlig solhatt. Veeeldig poppies blandt de polinerende slitne innsektene. De finnes ofte liggende å sove i disse Solhattene. |
| Denne tror jeg at jeg har fått av mamma. Det er en Staudeerteblomst uten duft. Men god så vakker den er. Den får ikke regnskader og når den er etablert vokser som et uvær. :) |
| Disse Kongelysene virkelig lyser opp. De sprer seg villt og naboen og jeg har nok samlet sett mer enn 30 stykker. De er utrolig vakre og lett å rive opp eller flytte. |
| Raindrops! |
| Den søteste hunden av dem alle! |
mandag, august 20, 2012
Høstfarger i hagen
I dag var det første skoledag for junior. Skolestart er høststart for meg og jeg må innrømme at jeg liker det. Høst for meg er frisk luft, fjellturer, rødvin, stearinlys, varme farger, peis, boklesing og lenger mellom hver gang man klipper plenen. Fine ting altså!
I helgen fikk jeg knipset noe av de fine fargene som kommer nå!
I helgen fikk jeg knipset noe av de fine fargene som kommer nå!
søndag, august 19, 2012
Frokostlapper
Dette er virkelig moms! Særs når jeg bare spiser frukt til frokost. Disse pannekakene er perfekte til å nyte mitt hjemmelagede syltetøy på! :)
Til 2 porsoner
3 egg (kast den ene plommen)
1 neve mandler eller mandelmel
1 banan
Ha eggene i blenderen først slik at knivene får noe vått å tygge på. Blend til jevn røre.
Stekes på middels varme. De blir fort mørke utenpå uten å være ferdig inni, så ha litt tolmodighet og ha på litt lav varme. Feks 4-5 av 9.
Til 2 porsoner
3 egg (kast den ene plommen)
1 neve mandler eller mandelmel
1 banan
Ha eggene i blenderen først slik at knivene får noe vått å tygge på. Blend til jevn røre.
Stekes på middels varme. De blir fort mørke utenpå uten å være ferdig inni, så ha litt tolmodighet og ha på litt lav varme. Feks 4-5 av 9.
lørdag, august 18, 2012
Opprydding i drivhuset - Tomatplantebeskjæring
Ja nå er det full fart i drivhuset og jeg klarer ikke å spise opp halvparten av tomatene som henger der. Og mens jeg i det beskjærte de nederste bladene, så fallt endel av tomatene ned. Bare 2 kg :)
Her må jeg visst bruke tomatene til litt mer enn salat.
De jeg har mest av er San Marzano som jeg har dyrket da de påståes å gi den aller beste tomatsaus. De er faktisk kåret til verdens beste tomatsaus-tomat av Italienske kokker. Så nå skal jeg google frem noen gode sauser.
Jeg håper også å kunne sylte noen, altså lage chutney. Marosa har delt Camilla Plum sin oppskrift her >
Tror jeg skal teste den i morgen!
Tilbake til beskjæringen i drivhuset...
I boken min står det at jeg kan fjerne bladene som henger lavere enn de nederste to tomatklyngene, så lest så utført. Og da fant jeg jo ut at det er MYE mer tomater enn jeg trodde. Gosh altså.
| Før |
| Etter beskjæring |
| Disse skulle være lilla.... Det er de ikke, men veeeeldig gode! |
| Tomat Cristal |
| San Marzano! |
![]() |
| Dagens nedfallsfrukt ;) |
| Se så fine små Rosenkål knopper! :) |
| Den åååhhh så vakre Rosenkålplanten sett ovenfra! |
fredag, august 17, 2012
Første bedd i hagen ferdig kantet
| Man kan trygt si at det er behov for kanting og orden! |
Jeg begynte med det minste beddet nede ved drivhuset. Jeg har lenge fundert på hvordan jeg skal legge steinene og hvordan få det penest, men til sist ble det det som var enklest. Får heller blir mer artsy etter hvert. Er jo mange bedd igjen!
Målet med denne kantingen er altså å forenkle det daglige stellet. Mindre plen i beddet, mindre bedd i plenen og ikke minst, null kantklipping!
| La så markduk og et godt tykt (3 cm) lag med Stenmel. Også stenene oppå der igjen. Banket med en gummihammer til alt sitter godt. |
![]() |
| Før og etter! Ble det ikke MYE bedre med kanter? |
torsdag, august 16, 2012
En ny livsstil
Jeg har de siste 15 årene testet flere forskjellige metoder for å holde kontroll på vekten. Mange kortvarige kurer og noen lengre har vært testet.
Noen har gitt god effekt over en tid, men til sist mister jeg alltid kontrollen igjen. Jeg må også si at jeg virkelig merker forskjell i forbrenningen nå kontra for 10 år siden.
Og hvorfor i alle dager satte jeg aldri pris på min egen kropp når den var sååå mye nettere i 20 årene. Selv da synes jeg at jeg var litt stor. Det var jo helt feil.
Vel nå er jeg her og ny livsstil må installereres.
JEG må ha kontrollen.
Det fine med å ha gått på forskjellige kurer og dietter og for ikke å snakke om Detoxer de siste 10 årene er at jeg har lært en masse masse. Om matlaging, om nye ingredienser, om næringsinnhold, om tilsetningstoffer og jeg har fått utvidet mitt smaksreportuar slik at jeg nå liker en masse jeg ikke likte for noen år tilbake.
Jeg har også funnet ut hva jeg klarer å forholde meg til over langen og hva jeg sprekker på in a heartbeat.
Dette er min nye rutine og den er ikke for en uke, den skal vare livet ut. Jada jeg skeier ut litt innimellom og ja den kommer til å endres underveis.
Jeg har altså valgt å bytte ut en mengde matvarer. Pizzabunn byttes ut med fullkornshvetetortilla, spagetti, pasta, poteter og ris byttes ut med blomkålmos, ertemos med mynte, salater og bønner. Frokostskivene byttes ut med omelett, stekte pølser eller yoghurt med frukt og bær. Jeg kommer til å dele endel oppskrifter her og om du har noen du og, så setter jeg pris på tips!
NEIMAT
Brød, ris, pasta, poteter, gulerøtter, frukt, alle søtningstoffer, sukker, Øl
UNNTAK
Hver 10ende dag får jeg ved behov ha utskeiedag der jeg kan spise akkurat hva jeg vil.
Pr dag kan jeg drikke 2 glass vin med 2% eller mindre sukker tilsatt, kan evt byttes ut med 0,5 liter Lite øl.
Fruktose, sukralose, frukt, stevia, honning og små mengder sukker kan inntaes til første måltid. Aldri senere
Nøtter, popcorn og 70% sjokolader er tillatt i små mengder i helgene
Ingers lavkarbobrød er lov
ERFARINGER SÅ LANGT
Siden mai har jeg gått ned 8 kg på mer eller mindre denne metoden og jeg må innrømme at før jeg fikk byttet ut innholdet i skapene og lært meg nye oppskrifter var det tøft. Jeg har fellt noen frustrerte tårer. Men alt er såå mye bedre nå. Og for hver nye gode oppskrift jeg får til (gode pannekaker feks) jo enklere blir det.
Bønner er magiske. De gir utrolig økning i energi og humør. Uten dem hadde jeg ALDRI klart meg så langt.
Merker stor forskjell i vekttap når jeg får i meg litt ekstra proteiner (60-90gram pr dag)
Om jeg er skikkelig fysen tar jeg 1 stk t-skje med et bra peanøttsmør (de har en økologisk uten noe annet enn nøtter og olje på ICA) og da er suget borte med en gang.
Jeg liker ikke mye fett, men merker at jeg blir mett lenger om jeg passer på å ha litt her og der. (fet fisk, avokado, ost osv)
Mange av de nye pølsene som selges i matbutikkene har veldig lavt antall karbohydrater, greit med fett og masse proteiner.
Speltlomper og fullkornshvetetortilla kan romme masse snop!!
Den viktigste erfaringen er at det å spise MYE proteiner eller IKKE noen karbhohydrater har liten effekt sett i forhold til kutt i sukker, fukt og søtningstoffer. Jeg leste (i boken the 4 hour body) at de aller fleste sukker og søtningstoffer (inkl fruktose i frukt) gir økt produksjon av insulin som igjen kratig nedsetter forbrenningen. Jeg har altså best effekt av alle tre, og har valgt å kutte ned karbs og søtning og guffe opp proteiner.
Jeg er ikke sliten og slapp, men heller kvikk og frisk. Hodet fungerer flott, huden er fin og magen bedre enn noen gang og vekten daler om enn langsomt.
Mer kan man neppe be om av et kosthold :)
Noen av mine bedre måltider!:
Helt til sist vil jeg minne om at jeg ikke jobber i helsebransjen. Dette er ikke mitt fagområde, jeg deler kunn mine erfaringer. :)
Lavkarbo og høyprotein med minimalt med søtning er ikke en garantert måte å bli frisk og slank på for alle, men for meg har dette gitt meg kontroll. Og jeg kan fortsatt ha de store gode måltidene med familien som jeg setter slik pris på!
Noen har gitt god effekt over en tid, men til sist mister jeg alltid kontrollen igjen. Jeg må også si at jeg virkelig merker forskjell i forbrenningen nå kontra for 10 år siden.
Og hvorfor i alle dager satte jeg aldri pris på min egen kropp når den var sååå mye nettere i 20 årene. Selv da synes jeg at jeg var litt stor. Det var jo helt feil.
Vel nå er jeg her og ny livsstil må installereres.
JEG må ha kontrollen.
Det fine med å ha gått på forskjellige kurer og dietter og for ikke å snakke om Detoxer de siste 10 årene er at jeg har lært en masse masse. Om matlaging, om nye ingredienser, om næringsinnhold, om tilsetningstoffer og jeg har fått utvidet mitt smaksreportuar slik at jeg nå liker en masse jeg ikke likte for noen år tilbake.
Jeg har også funnet ut hva jeg klarer å forholde meg til over langen og hva jeg sprekker på in a heartbeat.
Dette er min nye rutine og den er ikke for en uke, den skal vare livet ut. Jada jeg skeier ut litt innimellom og ja den kommer til å endres underveis.
Jeg har altså valgt å bytte ut en mengde matvarer. Pizzabunn byttes ut med fullkornshvetetortilla, spagetti, pasta, poteter og ris byttes ut med blomkålmos, ertemos med mynte, salater og bønner. Frokostskivene byttes ut med omelett, stekte pølser eller yoghurt med frukt og bær. Jeg kommer til å dele endel oppskrifter her og om du har noen du og, så setter jeg pris på tips!
NEIMAT
Brød, ris, pasta, poteter, gulerøtter, frukt, alle søtningstoffer, sukker, Øl
UNNTAK
Hver 10ende dag får jeg ved behov ha utskeiedag der jeg kan spise akkurat hva jeg vil.
Pr dag kan jeg drikke 2 glass vin med 2% eller mindre sukker tilsatt, kan evt byttes ut med 0,5 liter Lite øl.
Fruktose, sukralose, frukt, stevia, honning og små mengder sukker kan inntaes til første måltid. Aldri senere
Nøtter, popcorn og 70% sjokolader er tillatt i små mengder i helgene
Ingers lavkarbobrød er lov
ERFARINGER SÅ LANGT
Siden mai har jeg gått ned 8 kg på mer eller mindre denne metoden og jeg må innrømme at før jeg fikk byttet ut innholdet i skapene og lært meg nye oppskrifter var det tøft. Jeg har fellt noen frustrerte tårer. Men alt er såå mye bedre nå. Og for hver nye gode oppskrift jeg får til (gode pannekaker feks) jo enklere blir det.
Bønner er magiske. De gir utrolig økning i energi og humør. Uten dem hadde jeg ALDRI klart meg så langt.
Merker stor forskjell i vekttap når jeg får i meg litt ekstra proteiner (60-90gram pr dag)
Om jeg er skikkelig fysen tar jeg 1 stk t-skje med et bra peanøttsmør (de har en økologisk uten noe annet enn nøtter og olje på ICA) og da er suget borte med en gang.
Jeg liker ikke mye fett, men merker at jeg blir mett lenger om jeg passer på å ha litt her og der. (fet fisk, avokado, ost osv)
Mange av de nye pølsene som selges i matbutikkene har veldig lavt antall karbohydrater, greit med fett og masse proteiner.
Speltlomper og fullkornshvetetortilla kan romme masse snop!!
Den viktigste erfaringen er at det å spise MYE proteiner eller IKKE noen karbhohydrater har liten effekt sett i forhold til kutt i sukker, fukt og søtningstoffer. Jeg leste (i boken the 4 hour body) at de aller fleste sukker og søtningstoffer (inkl fruktose i frukt) gir økt produksjon av insulin som igjen kratig nedsetter forbrenningen. Jeg har altså best effekt av alle tre, og har valgt å kutte ned karbs og søtning og guffe opp proteiner.
Jeg er ikke sliten og slapp, men heller kvikk og frisk. Hodet fungerer flott, huden er fin og magen bedre enn noen gang og vekten daler om enn langsomt.
Mer kan man neppe be om av et kosthold :)
Noen av mine bedre måltider!:
| Juicer og Smoothies er klar frokostfavoritt! Dette er eple, melon, sitron og Ingefærjuice. |
| Favoritt senssommerfrokost Yoghurt naturell, rips, solbær, nøtter og litt granola. |
| Kyllingpølser og Ertemos med mynte. Mosen er bedre til fisk og kylling, men har man unger i huset så må man lage litt dobbelt. |
| Når jeg lager Smoothie med tilsatt fiberfin, kokosmel og proteinpulver lager jeg dobbel dose og lager noen Smooth-is. Nom nom, kjekt å ha på vei til jobb eller i bilen. |
| Salat med langstekte cherrytomater og chevre. Dette er sååååå godt! |
Lavkarbo og høyprotein med minimalt med søtning er ikke en garantert måte å bli frisk og slank på for alle, men for meg har dette gitt meg kontroll. Og jeg kan fortsatt ha de store gode måltidene med familien som jeg setter slik pris på!
onsdag, august 15, 2012
Deilig musikk - Knut Hem band
For ei ukes tid siden var jeg på konsert på Herr Nilsen i Oslo med Knut Hem band. Knut Hem og 3 andre karer danner denne kvartetten som spiller utrolig fengende musikk. Jeg er ikke såå musikkkyndig, men kanskje er sjangeren en fusion mellom vise, bluegrass og blues? Også jammer de endel i låtene. Lite vokal, men fengende låter like frem. Gosh så stas. jeg ble virkelig bitt.
Jeg filmet denne snutten med min mobiltelefon. Hør den to ganger så skjønner du hva jeg mener!
Jeg anbefaler generelt å gå på konsert på Herr Nilsen. De har bra nettside som beskriver hva som kommer. Det er usminka, røffe orntlige musikere og lokaler. Veldig stas synes jeg!
Jeg filmet denne snutten med min mobiltelefon. Hør den to ganger så skjønner du hva jeg mener!
Jeg anbefaler generelt å gå på konsert på Herr Nilsen. De har bra nettside som beskriver hva som kommer. Det er usminka, røffe orntlige musikere og lokaler. Veldig stas synes jeg!
tirsdag, august 14, 2012
Video fra Livbåten - Hyttegrønnsakshagen
Her er en kort video fra livbåten og JA jeg vet jeg kaller grønnsaker frukt selv om jeg vet det er grønnsaker. ;)
NÅ bildet
Samme dag som første planting :)
torsdag, august 09, 2012
Mer farger i hagen
Jeg har vært skikkelig lur. Holdt meg til en veldig stram palett i rosebeddet. Det er bortimot 19 meter langt og ca 1,5 m dypt. Jeg har valgt de saaaarte moderne blasse rosa tonene. Ispedd litt hvitt og blått. Beddet ligger et stykke fra huset og der vi oppholder oss, og det hele ser veldig rotete og skrallt ut.
Misnøyen begynte først for 3 år siden da noen svære lys gule Kongelys dukket opp. Hmm de syntes da veldig godt i forhold til resten av plantene i beddet.
Så fant jeg ut at kanskje ikke gult er så galt alikevel? Iallefall ikke sammen med andre varme planter som rødt og orange. Så tenkt så gjort. Jeg fant et gjemt bedd bak huset og testet litt der. Laget et varmt bedd. Og fargene formelig bobler over der. Superstas. Noen rosa har rotet seg inn og det gjør egentlig ikke noe.
Så i dag. Etter å ha sett dette bildet du ser under. Så har jeg bestemt meg. Gult ER kult! Og jeg vil ha det. I det store rosebeddet. Ikke bare sprakende gult, men også sart gult. Jeg vil i det hele ha masse mer farger i det. Jeg har jo studert dette og vet at sterke farger får beddet til å komme nærmere. Og hvorfor vil jeg ikke det? Jeg skal nok fortsette å tenke nøye igjennom hvem som skal være nabo med hvem, men gosh så mye mer farger det skal bli!
Misnøyen begynte først for 3 år siden da noen svære lys gule Kongelys dukket opp. Hmm de syntes da veldig godt i forhold til resten av plantene i beddet.
Så fant jeg ut at kanskje ikke gult er så galt alikevel? Iallefall ikke sammen med andre varme planter som rødt og orange. Så tenkt så gjort. Jeg fant et gjemt bedd bak huset og testet litt der. Laget et varmt bedd. Og fargene formelig bobler over der. Superstas. Noen rosa har rotet seg inn og det gjør egentlig ikke noe.
Så i dag. Etter å ha sett dette bildet du ser under. Så har jeg bestemt meg. Gult ER kult! Og jeg vil ha det. I det store rosebeddet. Ikke bare sprakende gult, men også sart gult. Jeg vil i det hele ha masse mer farger i det. Jeg har jo studert dette og vet at sterke farger får beddet til å komme nærmere. Og hvorfor vil jeg ikke det? Jeg skal nok fortsette å tenke nøye igjennom hvem som skal være nabo med hvem, men gosh så mye mer farger det skal bli!
![]() |
| Bildet er fra Cambo Gardens i Scotland |
mandag, august 06, 2012
Oppstart av høsting - kjøkkenhagen
I kjøkkenhagen er alt litt på hell. Riset på potetene visner ned, løken begynner å henge med det grønne, bønnene synger på siste verset og spinatrestene er gått i stokk.
Litt trist egentlig. Men også veldig stas da jeg nå kan begynne å høst inn. Det betyr vel kanskje at det er høst?
| Villbringebær er nå lagt i frysern for Smoothies! |
| En kurv jordbær er rørt med sukker og sitron. |
| De rosa er Duke of York, de lilla er Blå Kongo |
| Tomatene er virkelig i gang nå. Fortsatt i starten dah. Maaaaase kart i drivhuset! |
| Gårsdagens totale fangst! |
Abonner på:
Kommentarer (Atom)



